bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 lutego 2017
  • 8 lutego 2017
  • wyświetleń: 13837

Wyburzą komendę. Na jej terenie powstanie parking dla kibiców

Po przeprowadzce bielskich policjantów do nowej komendy przy ulicy Piekarskiej, dotychczasowa siedziba policji przy ulicy Rychlińskiego zostanie wyburzona. Na działce ma powstać parking. Miejski Zarząd Dróg ogłosił już przetarg na opracowanie koncepcji budowy obiektu.

stadion miejski
Stadion Miejski w Bielsku-Białej i widoczne po lewej zabudowania Komendy Miejskiej Policji · fot. bielsko.info


Problem braku miejsc parkingowych przy stadionie był już wielokrotnie podnoszony przez mieszkańców Bielska-Białej. Budowa jednopoziomowego parkingu na rogu ulic PCK i Broniewskiego, który oddano do użytku w 2016 roku, nie rozwiązała najsłabszego punktu inwestycji miejskiej wartej 120 mln złotych.

Sytuację ma poprawić budowa nowego, być może wielopoziomowego parkingu tuż przy stadionie. Obiekt ma powstać na działce, na której znajduje się obecnie siedziba Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Po przeprowadzce mundurowych, zabudowania mają być wyburzone. Na miejscu starej komendy, w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego, powstanie parking.

3 lutego Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji budowy parkingu przy ulicy Tadeusza Rychlińskiego w Bielsku-Białej. Jak wynika z dokumentacji przetargowej projektowany parking winien być skomunikowany od strony ulicy Tadeusza Rychlińskiego oraz dodatkowo ciągiem pieszo jezdnym od strony Hali Sportowej i Gimnazjum do ulicy Władysława Broniewskiego.

Zamówienie obejmuje wykonanie wielowariantowej koncepcji budowy parkingu w poziomie terenu. W tym przypadku wykonawca musi przedstawić co najmniej trzy koncepcje. Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać co najmniej dwie koncepcje budowy wielopoziomowego parkingu. MZD wymaga, aby zamówienie było wykonane w terminie do 4 miesięcy od dnia podpisania umowy.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.