bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 lutego 2017
  • wyświetleń: 11506

Poseł: bielska straż miejska urządza sobie polowania na kierowców

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej głos zabrał poseł ruchu Kukiz'15. Jerzy Jachnik w swoim wystąpieniu skrytykował działania straży miejskiej, która w jego opinii "urządza sobie polowania na kierowców".

straż miejska
Patrol straży miejskiej na pl. Wolności · fot. bielsko.info


Poseł Jerzy Jachnik po raz kolejny skrytykował działania straży miejskiej w Bielsku-Białej. - Straż miejska w moim i myślę, że również państwa przekonaniu, ma ułatwiać życie obywatelom i ma być przyjaźnie do nich nastawiona. Tymczasem straż miejska nadal urządza sobie polowania mandatami na kierowców - mówił poseł ruchu Kukiz'15.

Jerzy Jachnik tłumaczył, że aktualnie najbardziej "napastliwym" okręgiem, gdzie strażnicy miejscy notorycznie wlepiają mandaty, jest ulica Cieszyńska nieopodal Sądu Okręgowego. - Tam potrafi przyjechać pojazd do sklepu żeby wyładować towar, kierowca jeszcze nie zdąży wysiąść, a już strażnik wręcza mu mandat. To nie jest przyjazne nastawienie straży miejskiej do mieszkańców i tu prośba do pana panie prezydencie, żeby straż miejska zajmowała się właściwymi problemami, bo po to ona jest i wydaje się na nią niemałe pieniądze - dodał poseł.

jerzy jachnik
Poseł Jerzy Jachnik · fot. UM Bielsko-Biała


Ponadto parlamentarzysta poprosił prezydenta o pisemne przestawienie wykazu ilości pracowników administracyjnych straży miejskiej w stosunku do funkcjonariuszy.

- Straż miejska sprzyja mieszkańcom. Chce powiedzieć, że zakładanie blokad to dziś margines, zupełnie incydentalne sprawy - ripostował prezydent miasta. - Nie można jednak pozwolić na to, że ktoś uporczywie narusza ustawę o ruchu drogowym. Jest wielu kierowców, którzy kpią sobie wręcz z mandatów. Żadnego polowania nie ma - zaznaczył Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.