bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 lutego 2017
  • 7 lutego 2017
  • wyświetleń: 5420

W bielskiej katedrze rusza cykl rozmów z udziałem biskupa

Za nami:

Co oznacza orientacja kościoła, jakie znaczenie ma wieża, chór i ołtarz, czym nawa różni sie od prezbiterium - odpowiedzi na pytania usłyszą wszyscy, którzy przyjdą do bielskiej katedry św. Mikołaja w najbliższy wtorek 7 lutego o godz. 19:00 na pierwszą z cyklu "Rozmów poświęconych".

biskup greger
Biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger · fot. materiały prasowe


- Rozmowy będą poświęcone sprawom prostym - zapewniają rozmówcy: Biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger i redaktor radia „Anioł Beskidów” ks. Jacek Pędziwiatr. - Podejmiemy takie tematy, które pomogą słuchaczom zrozumień i lepiej przeżyć liturgię, zwłaszcza Mszę św.

Pierwsza rozmowa będzie poświęcona budynkowi kościoła i wypełniającym go elementom, ich znaczeniu symbolicznemu i praktycznej roli, jaką odgrywają w liturgii na przykład drzwi, ołtarz, ambona czy chrzcielnica. Rozmowy będzie można nie tylko posłuchać, ale także włączyć się w nią z własnymi pytaniami i uwagami.

Inspiracją do podjęcia pomysłu "Rozmów poświęconych: są już od kilku lat rozmowy bp. Piotra Gregera i ks. Jacka Pędziwiatr na antenie radia diecezjalnego "Anioł Beskidów". Tym razem ich uczestnicy postanowili wyjść ze studia radiowego i zaprosić do aktywnego udziału w nich szersze grono odbiorców. Jako miejsce spotkania wybrano katedrę - pierwszy kościół w diecezji. "Rozmowy poświęcone" zostaną nagrane, a następnie będzie je można odsłuchać w programie radiowym i w mediach elektronicznych.

rozmowy poświęcone

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.