bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 lutego 2017
  • wyświetleń: 4836

25 cudzoziemców przekazanych przez austriackie służby migracyjne

1 lutego austriackie służby migracyjne przekazały funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej 25 cudzoziemców w ramach rozporządzenia Dublin III oraz readmisji.

Do przekazania doszło w rejonie dawnego przejścia granicznego Zwardoń - Skalite. Przekazani cudzoziemcy to Rosjanie narodowości czeczeńskiej. Wszyscy obcokrajowcy próbowali uzyskać w Austrii status uchodźcy, lecz już wcześniej starali się o ochronę międzynarodową w Polsce.

Cudzoziemcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III oraz innymi umowami międzynarodowymi, w myśl których zostają oni przekazani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych dwudziestu jeden obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej złożyło pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań administracyjnych. Zostali oni umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców lub skierowano ich do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Ostatnie cztery osoby, które zostały przekazane w ramach readmisji i posiadają na terytorium Polski legalny pobyt, zadeklarowały chęć dalszego zamieszkania w naszym kraju.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.