bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lutego 2017
  • wyświetleń: 15468

Dramatycznie zła jakość powietrza! W środę było najgorzej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Dziś w Bielsku-Białej, aglomeracji górnośląskiej i rybnicko-jastrzębskiej oraz w środkowej i południowej części województwa śląskiego, jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego jest bardzo zła. 1 lutego w Bielsku-Białej średniodobowa wartość pyłu PM10 przekroczyła poziom alarmowy!

Widok ze szlaku na Magurkę w stronę BB/Żywca
Widok ze szlaku na Magurkę w stronę BB · fot. acro


W środę 1 lutego wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych średnich stężeń 24 - godzinnych pyłu zawieszonego PM10 (50 μg/m3) na stacjach Żywcu o 606%, Wodzisławiu Śląskim o 560%, Bielsku-Białej o 530%, Rybniku o 442%, Tychach o 440%, Zabrzu o 438%, Katowicach o 370%, Dąbrowie Górniczej o 344%, Ustroniu o 344%, Gliwicach o 340%, Sosnowcu o 340%, Cieszynie o 294%, Częstochowie (stacja komunikacyjna) o 254%, Częstochowie o 186%, Złotym Potoku gm. Janów (stacja tła regionalnego) o 120%.

Na stacjach w Żywcu, Wodzisławiu Śląskim, Bielsku-Białej, średnie dobowe stężenie pyłu PM10 było wyższe niż 300μg/m3 - poziom alarmowy dla tej substancji. Natomiast na stacjach w Rybniku, Tychach, Zabrzu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Ustroniu, Gliwicach, Sosnowcu, średnie dobowe stężenie pyłu PM10 było wyższe niż 200 μg/m3 - poziom informowania o ryzyku wystąpienia poziomu alarmowego dla tej substancji. Nie wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych średnich stężeń: jednogodzinnych dwu tlenku azotu (200 μg/m3), jednogodzinnych dwutlenku siarki (350 μg/m3), 24-godzinnych dwutlenku siarki (125 μg/m3), ośmiogodzinnych stężeń tlenku węgla (10000 μg/m3) oraz ośmiogodzinnych stężeń poziomu docelowego ozonu (120μg/m3).

Według prognoz w piątek 3 lutego w aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej oraz w środkowej i południowej części województwa śląskiego, jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego będzie bardzo zła. W Bielsku-Białej, aglomeracji górnośląskiej oraz w północnej części województwa, jakość powietrza będzie zła.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj