bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 stycznia 2017
  • 28 stycznia 2017
  • wyświetleń: 24418

90' Festiwal przeniesiony do Katowic. Poszło o pieniądze

90' Festiwal nie zagra już w Bielsku-Białej - przynajmniej w 2017 roku. Organizator imprezy poinformował, że impreza została przeniesiona do Katowic. Fani muzyki eurodance ze stolicy Podbeskidzia nie ukrywają zaskoczenia, a obrywa się przede wszystkim... bielskim urzędnikom. Okazuje się, że nie do końca zasadnie.

90 festival
90' Festiwal w 2015 roku · fot. bielsko.info


W miniony poniedziałek organizator 90' Festiwalu, firma Extomusic Event Agency, poinformował na oficjalnym fanpage'u imprezy o przeniesieniu festiwalu z Bielska-Białej do Katowic. Od razu w komentarzach pod postem wywiązała się burza o zasadność przeprowadzki imprezy na Górny Śląsk. Organizator kilka razy tłumaczył, że wina leży po stronie Urzędu Miejskiego.

- Proszę podziękować w magistracie, niestety zignorował wielokrotnie nasze prośby. Walczyliśmy o festiwal dla miasta, miasto nie walczyło o festiwal. Powodów należy szukać tu w Bielsku. My się nie tłumaczymy jedynie podajemy suche fakty. Impreza wymaga wsparcia którego po 3 latach zwyczajowo nie dostaliśmy. Jak widać Katowice chcą się z nią związać na wiele lat... na dzień dobry otrzymaliśmy lepsze warunki niż w Bielsku łącznie przez ostatnie trzy lata. Nie możemy czwarty rok z rzędu walczyć z przysłowiowymi wiatrakami - czytamy w jednym z komentarzy, które zamieścił organizator imprezy.

Czy aby na pewno winny jest bielski Ratusz? Organizator 90' Festiwalu w internetowej konwersacji nie wspomniał o jednej rzeczy, która zaważyła na tym, że w Bielsku-Białej nie zagrają gwiazdy muzyki eurodance.

90' Festival - 13.08.2016
90' Festival - 13.08.2016 · fot. bielsko.info


Gmina Bielsko-Biała przez dwa lata pomagała w organizacji imprezy na zasadzie wsparcia barterowego. Za darmo udostępniany był teren hali pod Dębowcem, na którym odbywał się 90' Festiwal. Miasto na swoje barki wzięło również wywóz śmieci i obsługę toalet.

- W tym roku zaproponowana przez nas pomoc była na tym samym poziomie co zawsze. To nie wystarczyło organizatorowi, bowiem ten chciał, aby miasto zaangażowało się finansowo w organizację imprezy. Pan prezydent oczywiście się nie zgodził, bo impreza jest komercyjna - tłumaczy naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Jerzy Pieszka.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.