bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 stycznia 2017
  • wyświetleń: 5794

Policjanci z drogówki rozdawali kolorowe paski, które ratują życie

25 stycznia ogłoszony został "Dniem odblasków". Policjanci z bielskiej drogówki włączyli się w tę ogólnopolską akcję profilaktyczną, zachęcając wszystkich użytkowników ruchu drogowego do dbania o wspólne bezpieczeństwo.

"Dzień Odblasków" - 25.01.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Akcja ma na celu promowanie powszechnego używania elementów odblaskowych przez pieszych. W środę policjanci z drogówki przekazywali wszystkim uczestnikom ruchu drogowego odblaskowe opaski. W czasie działań stróże prawa tłumaczyli pieszym, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Dodatkowo zachęcali, aby odblaski nosić zawsze, nie tylko w tym szczególnym dniu. Elementy odblaskowe otrzymywali również kierowcy, z prośbą, aby przekazali je bliskim lub też napotkanym pieszym, którzy jeszcze ich nie posiadają.

Ten niewielki, lekki i łatwy w użyciu odblask może uratować ludzkie życie na drodze. Jego umieszczenie w widocznym miejscu, pozwala kierującemu w porze nocnej zauważyć osobę wyposażoną w odblask z odległości ok. 150 metrów. Brak jakiegokolwiek elementu odblaskowego dystans ten skraca do zaledwie 20 - 30 metrów.

"Dzień Odblasków" zorganizowany został zgodnie z założeniami projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym", finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 r.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.