bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 stycznia 2017
  • wyświetleń: 7227

Ujawniono kontrabandę wartą blisko 300 tysięcy złotych

W wyniku działań funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie powiatu bielskiego ujawnione zostały nielegalne wyroby akcyzowe, które warte były prawie 300 tysięcy złotych.

Kontrabanda warta blisko 300 tysięcy złotych · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej


W minionym tygodniu, podczas prowadzenia czynności służbowych na terenie powiatu bielskiego, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli RP i Ormianina. W trakcie przeszukania dwóch samochodów użytkowanych przez zatrzymanych Polaków oraz posesji zamieszkiwanej przez obywatela Armenii ujawniono 134600 sztuk papierosów, 57,5 kg krajanki tytoniowej oraz 30 litrów alkoholu. Towar ten nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej.

W ramach tych samych działań przeprowadzone zostały przeszukania dwóch posesji na terenie powiatu pruszkowskiego i chełmskiego. Tam ujawniono i zabezpieczono kolejne wyroby bez polskich znaków akcyzy skarbowej w ilości 187 tysięcy sztuk papierosów. Całość zatrzymanego nielegalnego towaru szacowana jest na blisko 300 tysięcy złotych.

Do chwili obecnej cztery osoby usłyszały zarzuty związane z nabywaniem, przechowywaniem i przewożeniem wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Za naruszenie przepisów kodeksu karno - skarbowego mężczyznom grozi wysoka grzywna.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.