bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2017
  • wyświetleń: 8675

Od 2018 roku maksymalnie dwie kadencje prezydenta miasta?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział zmiany w ordynacji wyborczej. Partia Jarosława Kaczyńskiego chce ograniczyć kadencję wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do maksymalnie dwóch. Zmiany mogą wejść w życie już od przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Reklama

Wybory samorządowe 2014
Od 2018 roku kadencja prezydenta miasta będzie trwała dwa lata? · fot. bielsko.info


Jarosław Kaczyński w trakcie wywiadu dla TVP Szczecin wyjaśnił, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do zmian w ordynacji wyborczej. - To są zmiany, które są bardzo oczekiwane przez społeczeństwo, czyli wprowadzenie zasady dwóch kadencji dla tych, którzy pełnią funkcje jednoosobowe, czyli wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Szef partii rządzącej zaznaczył, że PiS chciałby, aby zmiany zostały wprowadzone jeszcze przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. - Chcielibyśmy, żeby to obowiązywało od razu, ale jest sprawą Trybunału Konstytucyjnego orzec, czy jest to dopuszczalne - dodał Jarosław Kaczyński. Cały wywiad z prezesem Prawa i Sprawiedliwości można obejrzeć na stronie TVP Szczecin.

jarosław kaczyński
Wywiad z prezesem Jarosławem Kaczyńskim w TVP Szczecin · fot. Tomasz Kutelski / TVP Szczecin


W Bielsku-Białej nieprzerwanie od 2002 roku prezydentem miasta jest Jacek Krywult. Urodzony w 1941 roku polityk po raz kolejny uzyskał wybór na stanowisko prezydenta Bielska-Białej w 2014 roku, zwyciężając Janusza Okrzesika z komitetu Niezależni.BB (I tura - 47,96% głosów, II tura - 59,88% głosów). Jacek Krywult urząd prezydenta miasta sprawował też od kwietnia 1981 do stycznia 1982 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.