bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 stycznia 2017
  • wyświetleń: 7566

Uczniowie Gastronoma wyjadą do Włoch na praktyki

Od 1 września bielski Gastronom realizuje projekt europejski "Gotowanie kluczem do sukcesu". Beneficjentami projektu są uczniowie z klasy drugiej technikum o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych. W maju młodzi kucharze wyjadą na praktyki do Włoch.

Uczniowie Gastronoma wyjadą do Włoch na praktyki · fot. ZSGiH


Młodzież odbędzie czterotygodniowe praktyki w zakładach gastronomicznych w Rimini we Włoszech. Praktykami objęte zostaną dwie 18-osobowe grupy uczniów. Pierwsza grupa wyjedzie już 29 maja 2017 roku.

Partnerem projektu jest instytucja Sistema Turismo, która promuje, organizuje i zarządza zdobywaniem doświadczenia zawodowego oraz programami edukacyjnymi. Całkowity budżet projektu wynosi 96456,00€. Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Celem projektu jest zapewnienie uczniom  możliwości zdobycia dodatkowych umiejętności zawodowych. Dzięki  szkoleniu za granicą uczniowie będą mieli szansę zapoznać się z metodami i technikami sporządzania i ekspedycji potraw i napojów kuchni włoskiej.  Będzie to również okazja do poznania włoskiej kultury, a także do poszerzenia kompetencji językowych, ze szczególnym uwzględnieniem języka zawodowego.

Uczestnicy projektu muszą pomyślnie przejść proces rekrutacji. Pierwsza wyłoniona grupa już przygotowuje się do wyjazdu.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.