bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 stycznia 2017
  • wyświetleń: 4561

Matka z 11-miesięcznym dzieckiem trafiła do szpitala. Znów ten czad

66 zdarzeń związanych z czadem odnotowali od października bielscy strażacy. W środę późnym wieczorem do szpitala została zabrana matka z 11-miesięcznym dzieckiem. Czad ulatniał się w łazience.

czad
Bielscy strażacy otrzymali kilkanaście czujników tlenku węgla z przeznaczeniem dla mieszkańców · fot. KM PSP Bielsko-Biała


O godzinie 21.00 strażacy zostali wezwani do pomiaru tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Orchidei w Bielsku-Białej na prośbę właścicielki mieszkania, u której podczas kąpieli zadziałał czujnik CO. 30-latka uskarżała się na złe samopoczucie. Poza lokatorką w mieszkaniu znajdowało się jedenastomiesięczne niemowlę.

Matkę wraz z dzieckiem zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala na badania. Strażacy przewietrzyli mieszkanie oraz zalecili przegląd przewodów wentylacyjnych i spalinowych. Sprawdzono również pozostałe mieszkania w pionie. Na pięć mieszkań, w dwóch również stwierdzono obecność tlenku węgla.

W ramach kampanii społecznej MSWiA "Czad i ogień - Obudź czujność" każda komenda Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa śląskiego otrzymała od Wojewody Śląskiego po kilkanaście sztuk czujników tlenku węgla z przeznaczeniem dla mieszkańców naszego województwa. Czujniki będą przekazywane w najbardziej zagrożonych budynkach, w trakcie prowadzenia działań ratowniczych w budynkach mieszkalnych przez strażaków. Pamiętajmy jednak, że czujnik nie ma za zadanie zapobiegać utlenianiu się tego gazu, a wyłącznie ostrzegać przed potencjalnym zagrożeniem - "Czujnik ostrzega, nie zapobiega".

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.