bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 stycznia 2017
  • 16 stycznia 2017
  • wyświetleń: 32894

[ZDJĘCIA] Rekordowa zbiórka! Bielski sztab WOŚP zebrał 350 tys. złotych

W poniedziałek po południu bielski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumował wynik zbiórki pieniędzy. W Bielsku-Białej i okolicznych miejscowościach zebrano rekordową sumę pieniędzy!

WOŚP, pieniądze, zbiórka
W tym roku w Bielsku-Białej i okolicznych miejscowościach zebrano około 350 tys. złotych! · fot. Bielski Sztab WOŚP


W poniedziałek po południu bielski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który od lat tworzy Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała, podsumował wynik zbiórki pieniędzy. Podobnie jak w ubiegłych latach i tym razem udało się pobić rekord. W stolicy Podbeskidzia oraz okolicznych miejscowościach zebrano ponad 350 tys. złotych!

W minioną niedzielę z puszkami na ulice Bielska-Białej i okolicznych miejscowości wyszło około 350 wolontariuszy. Jeden z kwestujących otrzymał... szklaną świnkę skarbonkę pełną monet.

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Rynku - 15.01.2017 · fot. BM / bielsko.info


Koncerty na Rynku i światełko do NiebaOrkiestrowe granie na bielskim Rynku rozpoczęło się o godzinie 16.00. Na scenie wystąpili m.in. młodzi i utalentowani wykonawcy Szkoły Śpiewu IMR, kawał starego, dobrego bluesa zaprezentuje zespół Factory of Blues, kapela Black Bee da rock n'roll-owe energetyczne show. "Ognia" i energii nie zabrakło podczas występu Rocker Soul, a na koniec siłą prosto z gór podzielił się zespół Lazy Leg.

WOŚP 2017 w Bielsku-Białej. Rynek z lotu ptaka - 15.01.2016 · fot. Aerial Piotr Chrobak


W trakcie koncertów można było rozsmakować się w przepysznej grochówce, którą przygotowała ekipa Fundacji Ochrony Zabytków Techniki Militarnej pod przywództwem Rafała Biera. Koncert prowadzili: Lucyna Ciućka, Piotr Skucha, Michał J. Sandecki, Przemysław Kościelny. Za sterami konsolety zasiadła ekipa 3/4 Underground Studio. Tradycyjnie o godzinie 20.00 odbyło się "światełko do nieba" - pokaz laserów, który zrealizowała bielska firma HEVENT.

Przez cały czas trwania koncertów Ochotnicza Straż Pożarna z Hecznarowic i Bystrej wypełniała część edukacyjną pokazami pierwszej pomocy i psów ratowniczych. Również Beskidzka Grupa GOPR zaprezentowała swój sprzęt i umiejętności. Nad wszystkim czuwała Straż Miejska.

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Rynku - 15.01.2017
Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Rynku - 15.01.2017 · fot. BM / bielsko.info


WOŚP w Galerii SferaPokazy udzielania pierwszej pomocy, szkolenia z technik ratownictwa medycznego i spotkania z ratownikami - to wszystko czekało na klientów bielskiej Galerii Sfera w niedzielę, 15 stycznia. Przez cały dzień na terenie Sfery kwestowali wolontariusze, zbierający pieniądze do charakterystycznych, orkiestrowych puszek.

W tym roku Sfera przygotowała też niezwykłą licytację krzeseł. Wyjątkowy wygląd i charakter każdemu z nich nadała uznana rzeźbiarka Lidia Sztwiertnia oraz uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych.

Gemini Park grało razem z WOŚPRównież w Gemini Park przygotowano na ten wyjątkowy dzień wiele atrakcji. Wystrój Centrum nawiązywał do jubileuszowego Finału, a ciekawi i zaskakujący goście - klauny, umilali klientom pobyt w galerii, zachęcając do włączenia się w tradycyjną zbiórkę. Za "wrzutkę" do orkiestrowej puszki każdy mógł także zakosztować pysznej waty cukrowej.

Lokale dołączyły do wydarzeniaWielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagrała także w bielskich pubach i klubach. W nocy z soboty na niedzielę na imprezową noc z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zaprosił AllStar's Pub. Swoje wydarzenia w niedzielę 15 stycznia organizowali także Klub Miasto oraz Rudeboy Club. Podczas finału w Piwnicy Zamkowej odbyły się licytacje, a w Grępielnia Fitness Club zaplanowano przez cały dzień wyjątkowe zajęcia. Przypominamy także o akcji fryzjerów, o której pisaliśmy w artykule "Bielskie salony fryzjerskie po raz kolejny wesprą WOŚP".

Więcej o pobocznych wydarzeniach w Bielsku-Białej można znaleźć na facebookowej stronie Sztab WOŚP Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.