bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6989

Policjant z Bielska-Białej wyróżniony za osiągnięcia sportowe

St.sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej znalazł się w grupie policyjnych sporowców, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach polskich i międzynarodowych.

Policjant z Bielska-Białej wyróżniony za osiągnięcia sportowe · fot. policja


Uroczystość uhonorowania policyjnych sportowców odbyła w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Przybyli na spotkanie funkcjonariusze i pracownicy policji z całej Polski otrzymali z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka brązowe Policyjne Odznaki Sprawności Fizycznej i pamiątkowe ryngrafy. Gratulacje wyróżnionym składał także prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Wśród wyróżnionych policjantów znalazł się st.sierż. Konrad Adamaszek z bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, który w zeszłym roku odnosił liczne sukcesy w wyciskaniu sztangi leżąc. W czasie ubiegłorocznych zmagań ustanowił dwa nowe rekordy świata. Podczas Mistrzostw Polski Federacji WUAP, które odbyły się na początku kwietnia, w kategorii 75kg podniósł ciężar 176 kg, by już w październiku pobić swój rekord na Mistrzostwach Świata Federacji WUAP w Niemczech, gdzie wycisnął aż 177,5 kg!

Policjant z Bielska-Białej wyróżniony za osiągnięcia sportowe
Policjant z Bielska-Białej wyróżniony za osiągnięcia sportowe · fot. policja


- To dla mnie duże wyróżnienie. Cieszę się, że mogłem znaleźć się w gronie najlepszych sportowców odbierając Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego. Sukces ma jednak wiele imion i z pewnością nie byłoby mnie tam, gdyby nie wsparcie rodziny, przyjaciół, przełożonych, trenera Grzegorza Wałgi oraz pomocy siłowni Dorian Fitness Club, za co serdecznie wszystkim dziękuję - mówi st.sierż. Konrad Adamaszek.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.