bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 stycznia 2017
  • wyświetleń: 9974

Polska rodzina z Uzbekistanu zamieszkała w Bielsku-Białej - zdjęcia

W Urzędzie Miejskim gościła rodzina z Uzbekistanu, która do Bielska-Białej przybyła dzięki podjętej przez Radę Miejską uchwale dotyczącej repatriacji naszych rodaków. Z nowymi mieszkańcami Bielska-Białej spotkali się przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Jackiem Krywultem oraz przedstawiciele Wydziału Spraw Obywatelskich.

Prezydent spotkał się z repatriantami · fot. UM Bielsko-Biała


Czteroosobowa rodzina polskiego pochodzenia (małżeństwo z dwójką dorosłych dzieci w wieku 20 lat i 27 lat) starała się o repatriację ok. 10 lat. Pani Julia posiada wykształcenie wyższe - pedagogiczne, Pan Andrzej posiada wykształcenie średnie - zawodowe, pracował jako mechanik samochodowy. Marina (córka) jest absolwentką szkoły średniej i deklaruje chęć dalszej nauki, a syn - Władysław ukończył college finansowo-ekonomiczny.

Zaproszenie gminy wystosowane było bez imiennego wskazania repatriantów. Oferta warunków do osiedlenia się przygotowana przez Miasto Bielsko-Biała umieszczona w systemie "Rodak" została przydzielona i przyjęta przez rodzinę polskiego pochodzenia zamieszkałą w Taszkiencie.

W procesie repatriacji podstawowe znaczenie miały dokumenty potwierdzające polskie pochodzenie kandydata na repatrianta. Rodzina, która przyjechała do Bielska-Białej w ramach repatriacji udowodniła swoje polskie pochodzenie sięgające XIX wieku.

Zarówno remont jak i wyposażenie lokalu mieszkalnego przeznaczonego, w ramach umowy najmu, dla rodziny repatriantów zostały sfinansowane z dotacji celowej z budżetu państwa.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.