bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2016
  • wyświetleń: 6868

Grozili sąsiadowi, skopali drzwi i szarpali się z policjantami

Dwaj młodzi mężczyźni zareagowali agresją na prośby o zachowanie spokoju i porządku w bloku na bielskim osiedlu Karpackim. Grozili sąsiadowi pobiciem i uszkodzili drzwi jego mieszkania. Pijani chuligani byli agresywni także wobec policjantów. Szybka i skuteczna interwencja doprowadziła do ich obezwładnienia i zatrzymania.

Do zdarzenia doszło w środę po południu w jednym z bloków na osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej. Pijani mężczyźni wszczęli awanturę z sąsiadem, który prosił ich o zachowanie spokoju i porządku. Grozili mężczyźnie pobiciem, a po chwili skopali drzwi jego mieszkania. Na miejsce wezwano patrol z komisariatu II.

Widok umundurowanych policjantów tylko spotęgował agresję awanturników, którzy chcąc udaremnić zatrzymanie, szarpali się i wyrywali. Usiłowali kopnąć i opluć stróżów prawa. Mundurowi szybko obezwładnili obu napastników i zakuli ich w kajdanki. Zatrzymanymi okazali się dwaj bielszczanie w wieku 29 i 31 lat.

Badanie alkomatem wykazało, że starszy z nich miał w organizmie 3 promile alkoholu, młodszy o promil mniej. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty, a o ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator. Za groźby, uszkodzenie cudzego mienia oraz atak na policjantów mogą spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.