bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2016
  • wyświetleń: 50088

Chcą przyjąć syryjską rodzinę z Aleppo. Zbierają podpisy pod petycją

330 osób podpisało internetową petycję do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Członkowie nieformalnej grupy "Bielszczanie dla Aleppo" wnoszą o zapewnienie odpowiednich warunków w naszym mieście rodzinie z syryjskiego Aleppo.

- Mając na uwadze koszty miejskie związane ze świętami, tj. ok. 600 tys. zł na oświetlenie świąteczne, czujemy, że powinno nas być stać na pomoc choć jednej rodzinie, dając nadzieję i przykład ludzkiego odruchu. Udostępniajcie i zapraszajcie znajomych, przyjaciół, rodziny i nagłaśniajcie sprawę tak aby podjąć wspólnie, lokalnie, odpowiedzialną decyzję - piszą na swojej stronie "Bielszczanie dla Aleppo".

Treść petycji do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

My, mieszkańcy Bielska‐Białej, zwracamy się z pilnym wnioskiem o podjęcie przez Radę Miejską uchwały w sprawie zapewnienia warunków do osiedlenia się w Bielsku‐Białej rodzinie z miasta Aleppo (Syria), obejmującej możliwość zamieszkania i okresowe wsparcie finansowe.

Niewyobrażalna tragedia nieustannie bombardowanych mieszkańców Aleppo porusza nas do głębi. W imię ogólnoludzkiej solidarności winniśmy im pomoc! Wierzymy, że niezależny samorząd zasobnego, otwartego miasta Bielska‐Białej podejmie dobrą decyzję w tej palącej sprawie.

Radni Bielska‐Białej, liczymy na Was!


Petycję można podpisać na stronie www.secure.avaaz.org.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.