bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2016
  • 22 grudnia 2016
  • wyświetleń: 7155

Urząd ma za zadanie sprawdzać czy w mieście działa TVP Info

Do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wpłynęło pismo wojewody, na mocy którego bielska instytucja została zobligowana do monitorowania czy w naszym regionie nie ma przerw w nadawaniu sygnały stacji TVP Info.

telewizja
Urząd ma za zadanie sprawdzać czy w mieście działa TVP Info · fot. bielsko.info


20 grudnia do starostw powiatowych i urzędów miast na prawach powiatu na terenie całego województwa wpłynęło pismo z wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach dotyczące weryfikacji siły sygnału kanałów Telewizji Polskiej. Na jego podstawie urzędnicy zostali zobligowani do całodobowej kontroli działania stacji TVP Info.

Treść pisma, które zostało przesłane do urzędów na terenie województwa śląskiego:

Informuję, że w związku z występującymi na terenie kraju problemami z odbiorem sygnału z odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej, Rządowe Centrum bezpieczeństwa poleciło monitorowanie tej sytuacji. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o monitorowanie zakłóceń transmisji programów TVP poprzez kontrolę odbioru programu TVP Info (emitowanego w naziemnej telewizji cyfrowej) na obszarze powiatu/miasta na prawach powiatu. Raporty proszę przesyłać do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pocztą elektroniczną (adres: czkws@katowice.uw.gov.pl), codziennie na godz. 9, począwszy od 21 grudnia - do odwołania.


Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego potwierdza, że pismo wpłynęło także do bielskiego Ratusza. - Pracownicy Urzędu Miejskiego wykonują swoje obowiązki, do których nie należy oglądanie telewizji - skomentował Tomasz Ficoń. Ponadto rzecznik prasowy dodał, że w Urzędzie Miejskim jest tylko jedno miejsce, w którym jest dostęp do telewizji. Korzystać z niego może tylko prezydent miasta.

Jak poinformowała rzecznik prasowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Alina Kucharzewska, do 21 grudnia do godziny 11.00 ze strony starostw powiatowych i urzędów miast na terenie województwa nie wpłynęły jakiekolwiek raporty.

new, ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.