bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 21 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4560

69-latka straciła oszczędności, bo uwierzyła, że rozmawia z synem

40 tysięcy złotych straciła mieszkanka bielskiego Lipnika, bo uwierzyła, że rozmawia przez telefon z własnym synem, za którego podawał się oszust.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 9.30. Z 69-letnią bielszczanką skontaktował się telefonicznie nieznajomy mężczyzna, który podawał się za jej syna. Oszust twierdził, że spowodował wypadek - potrącił kobietę i pilnie potrzebuje pieniędzy na wpłacenie kaucji, aby nie trafić do więzienia.

Kobieta uwierzyła, że rozmawia z synem, który od pewnego czasu przebywa za granicą. Tym bardziej, że w rozmowę tę włączył się fałszywy policjant, który utwierdzał bielszczankę w przekonaniu, że jej syn faktycznie doprowadził do wypadku drogowego. Po pieniądze przyszedł "kurier", który był wspólnikiem oszustów. Odebrał od kobiety gotówkę i zniknął, a wraz z nim oszczędności nestorki.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.