bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3581

Podstępem okradli starszą kobietę. Szybko zostali zatrzymani

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji bielskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież pieniędzy i biżuterii z mieszkania przy ulicy 1-go Maja. Złodzieje weszli do domu 85-latki pod pretekstem sprzedaży damskich torebek. Wykorzystali nieuwagę seniorki i ją okradli.

zatrzymanie
Złodziejami okazali się dwaj mieszkańcy Bielska-Białej w wieku 58 i 37 lat. · fot. KMP Bielsko-Biała


Sprawcy działali bez skrupułów. Jako cel obrali sobie starszą, samotną kobietę. W środę zapukali do drzwi mieszkania w centrum miasta. Kiedy w progu stanęła właścicielka, zaoferowali do sprzedaży damskie torebki. Seniorka zaprosiła ich do środka. Gdy oglądała towar, złodzieje wykorzystali jej nieuwagę i skradli z mieszkania oszczędności w kwocie blisko 6 tysięcy złotych oraz biżuterię.

Bielszczanka zorientowała się, że ma do czynienia ze złodziejami i wszczęła alarm. Jeden z sąsiadów błyskawicznie zareagował i usiłował zatrzymać rabusiów. Nie udało mu się, ale natychmiast zadzwonił na numer alarmowy policji. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania obu sprawców. Policyjni wywiadowcy zatrzymali ich chwilę później, na pobliskiej ulicy Kołłątaja. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Bielska-Białej w wieku 58 i 37 lat. W czasie przeszukania młodszego z nich, policjanci odnaleźli skradzioną gotówkę i biżuterię. Całość skradzionego łupu zwrócono już 85-letniej bielszczance.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Młodszy był już karany za podobne przestępstwa. Obaj usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory. Za kradzież grozi im teraz do 5 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.