bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2016
  • wyświetleń: 11876

Komendant policji odwiedził w szpitalu rannych policjantów

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak odwiedził w szpitalu policjantów, którzy zostali ranni w czasie interwencji na bielskiej ulicy Gałczyńskiego. Napastnik oddał w kierunku mundurowych dwa strzały z broni gazowej. Szefowi bielskiego garnizonu, w czasie wizyty w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, towarzyszył jego zastępca - mł. insp. Krzysztof Gałuszka.

policjant
Komendant policji odwiedził w szpitalu rannych policjantów · fot. KMP Bielsko-Biała


W poniedziałek wieczorem policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań, gdzie trwała impreza alkoholowa. Mundurowych poprosiła o pomoc matka 37-latka, która miała dosyć trwającej w mieszkaniu libacji. Rozmowę tę najprawdopodobniej podsłuchał syn, który zaczaił się na policjantów na klatce schodowej.

Kiedy policjanci dostrzegli, że sprawca ma w ręku ma broń, byli stosunkowo blisko. Obezwładnili napastnika, który, zanim został zakuty w kajdanki, oddał w ich kierunku dwa strzały z broni gazowej. Jeden z policjantów trafił do szpitala. W wyniku huku doznał urazu ucha. Czeka go seria specjalistycznych badań oraz leczenie, mające przywrócić mu słuch. Drugi z mundurowych doznał urazu barku. Po badaniach szpitalnych został wypisany do domu.

Wstępne ustalenia wskazywały, że napastnik posługiwał się bronią gazową, na którą nie posiadał pozwolenia. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli jeszcze jedną sztukę broni startowej oraz 823 sztuki amunicji do broni paraliżująco - gazowej oraz hukowej. Broń i amunicja trafiły do badań. Policjanci sprawdzają też, czy mężczyzna miał prawo posługiwać się tym arsenałem.

W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli blisko tysiąc porcji amfetaminy. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, w tym dotyczące napaści na policjantów i posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje dzisiaj prokuratura i sąd. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.