bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2016
  • 18 grudnia 2016
  • wyświetleń: 5126

Betlejemskie Światło już w Bielsku. Każdy może zabrać je do domu

Za nami:

Betlejemskie Światło Pokoju dotrze na Rynek Starego Miasta. W niedzielę, 18 grudnia 2016 r. od godz. 14.30 do 16.30 każdy będzie mógł zabrać mały płomyczek do swojego domu, podzielić się nim z najbliższymi, sąsiadami czy osobami samotnymi.

Nad Światłem czuwać będą harcerze Hufca Beskidzkiego ZHP, którzy 11 grudnia udali się do Zakopanego, aby odpalić płomień od słowackich skautów. Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie po raz kolejny na wielu wigilijnych stołach na całym świecie, symbolizując miłość, dobroć i pokój.

- Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. My, harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnimy służbę, ulepszamy świat. Działając w swoim mieście, regionie, najbliższej okolicy, pokazujemy, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa - mówią o akcji harcerze.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.