bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2016
  • wyświetleń: 9436

W mroźne noce strażnicy nie będą rozwozić posiłków bezdomnym

Na listopadowej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej radny Piotr Ryszka zwrócił się do prezydenta miasta z interpelacjami w sprawie bezdomnych. Radny chciał, żeby straż miejska w godzinach nocnych dostarczała bezdomnym ciepłe posiłki. Jest oficjalna odpowiedź prezydenta.

straż miejska
Straż miejska nie dowiezie posiłków bezdomnym w mroźne noce · fot. bielsko.info


W odpowiedzi na interpelację pełnomocnik prezydenta miasta ds. społecznych poinformował, że pojazdy służbowe straży miejskiej nie są przystosowane do przewozu posiłków. Henryk Juszczyk wskazał także, że funkcjonariusze straży miejskiej nie posiadają wymaganych przepisami prawa orzeczeń lekarskich dla celów sanitarno-epidemiologicznych.

- Niezależnie od powyższego straż miejska zobowiązała się do rozwożenia w okresie zimy w godzinach nocnych, gorących napoi dla osób bezdomnych - dodał pełnomocnik prezydenta miasta.

Druga interpelacja dotyczyła utworzenia w Bielsku-Białej ogrzewalni dla bezdomnych, w której noc mogłyby spędzać osoby z problemem alkoholowym. I w tym przypadku z radny otrzymał negatywną odpowiedź.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.