bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4142

Stężenie czadu przekroczyło normę. Dziecko trafiło do szpitala

Prawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego była przyczyną powstania czadu w budynku wielorodzinny przy ulicy Towarzystwa Szkoły Ludowej w Bielsku-Białej. Trzyletnie dziecko zostało zabrane do szpitala na obserwację.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 21.00. Strażacy dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w sześciu mieszkaniach budynku wielorodzinnego. W jednym z nich stężenie przekraczało pięciokrotnie dopuszczalną wartość. Ze względu na fakt, iż w mieszkaniu przebywało trzyletnie dziecko wezwano na miejsce zespół ratownictwa medycznego celem jego przebadania. Decyzją lekarza chłopiec został zabrany do szpitala na dalszą obserwację. Pozostałych lokatorów ewakuowano na korytarz - 10 osób (nie wykazywali objawów zatrucia gazem).

Prawdopodobną przyczyną występowania tlenku węgla w podwyższonym stężeniu była nieszczelność przewodu kominowego w jednym z mieszkań. Budynek nie był wyposażony w czujniki tlenku węgla. Miejsce działań zostało przekazane pisemnie lokatorom mieszkań z zaleceniami nieużytkowania pieców grzewczych oraz przepływowych gazowych podgrzewaczy wody do czasu przeglądu instalacji wentylacyjnej i kominowej przez uprawnione służby.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.