bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2016
  • wyświetleń: 6989

Święty Mikołaj i jego pomocnicy odwiedzili dzieci w szpitalu - foto

6 grudnia mali pacjenci Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej nie mogli narzekać na nudę. Mikołajkowe odwiedziny były bowiem nie tylko ciekawe, ale i wyjątkowo liczne.

Mikołajki w Szpitalu Pediatrycznym - 06.12.2016 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Zaczęło się od wizyty uczniów z koła Caritas działającego w Gimnazjum nr 11, którzy już kolejny raz w dzień Świętego Mikołaja odwiedzili nasz szpital. Najpierw, w świetlicy Oddziału Pediatrycznego, zaprezentowali małym pacjentom ciekawe przedstawienie, a potem przybyły z nimi Święty Mikołaj wręczył przygotowane przez gimnazjalistów prezenty. Odwiedził także te chore dzieci, które z uwagi na stan zdrowia nie mogły przyjść do świetlicy.

Gdy mili goście z Gimnazjum nr 11 opuszczali Szpital Pediatryczny, jego progi przekroczyła druga "mikołajkowa" ekipa. Tworzyli ją uczniowie Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego, którzy regularnie, od kilku lat, 6 grudnia odwiedzają małych pacjentów naszego szpitala. Ich prezenty oraz fantazyjne stroje sprawiły dzieciom wiele radości. A kilka godzin później do chorych maluchów przyszli wolontariusze Fundacji Dr Clown. I znowu było dużo dobrej zabawy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.