bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2016
  • 14 grudnia 2016
  • wyświetleń: 14042

Strajk Obywatelski na pl. Chrobrego. Domagali się dymisji premier - foto

We wtorkowy wieczór kilkaset osób z różnych środowisk politycznych zameldowało się na placu Bolesława Chrobrego, gdzie punktualnie o godzinie 17.30 rozpoczął się "Strajk Obywatelski". Demonstracja była wymierzona w obecną ekipę rządzącą.

Strajk Obywatelski w Bielsku-Białej - 13.12.2016 · fot. bielsko.info


- Dobro Polski i jej mieszkańców jest naszą podstawową troską. Tymczasem już od roku działania rządzących uderzają konsekwentnie w kolejne gwarancje demokratycznego państwa oraz w interes obywateli - informowali strajkujący w ulotce strajkowej.

Organizatorzy "Strajku Obywatelskiego" przestawili trzynaście postulatów. Pierwszym z nich jest dymisja rządu Beaty Szydło. Protestujący domagają się również m.in. "zaniechania działań uderzających w prawa kobiet", "wycofania się rządu ze szkodliwej i nieprzygotowanej reformy oświaty" oraz "odstąpienia od działań paraliżujących funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego" oraz sądów powszechnych.

Zapis relacji na żywo

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.