bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2016
  • 11 grudnia 2016
  • wyświetleń: 9664

Bielszczanie robili darmowe przeglądy zimowe - zdjęcia, wideo

Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja "Zrób darmowy przegląd zimowy", którą przeprowadzili dzisiaj policjanci z drogówki wspólnie z diagnostami Stacji Kontroli Pojazdów "Autotest" w Bielsku-Białej przy ul. Poniatowskiego 17.

Przegląd zimowy w Stacji Kontroli Pojazdów "Autotest" - 10.12.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z drogówki wspólnie z diagnostami Stacji Kontroli Pojazdów "Autotest" w Bielsku-Białej przeprowadzili działania pod hasłem "Zrób darmowy przegląd zimowy". Wszystko z myślą o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Każdy, kto wyraził chęć, mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu przed zimą lub daleką podróżą oraz skorzystać z porad diagnostów.

Kontroli podlegały: układ kierowniczy odpowiedzialny za utrzymywanie stałego kierunku jazdy lub jego zmianę, układ hamulcowy, którego zadaniem jest, by zgodnie z wolą kierującego doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zatrzymania pojazdu, oświetlenie pojazdu, ogumienie samochodu.Policjanci z drogówki apelowali do uczestników akcji o bezpieczną jazdę. Udzielali kierowcom praktycznych porad i wręczali odblaski z jednoczesną prośbą, by w przypadku napotkania na drodze, szczególnie o zmroku, słabo widocznego pieszego, zatrzymali się i wręczyli mu "odblask".

Zainteresowane stacje diagnostyczne z Bielska-Białej i powiatu bielskiego nadal mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w akcji kontaktując się z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121290, adres e-mail: rd@bielsko.ka.policja.gov.pl.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.