bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4638

Ukradł samochód dostawczy wraz z towarem wartym 25 tys. złotych

Informacje przekazane przez świadka przyczyniły się do zatrzymania młodego mężczyzny, który ukradł dostawczego Volkswagena wraz z odzieżą i galanterią skórzaną wartą 25 tys. zł. Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy odzyskali skradziony samochód i rzeczy, które rabuś ukrył w piwnicy w centrum miasta

zatrzymanie
Kryminalni zatrzymali 27-letniego sprawcę · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w niedzielę około 5.30 w Bielsku-Białej na ul. Kierowej. Właściciel dostawczego Volkswagena zamierzał wyjechać rano do pracy. Uruchomił silnik i zabrał się za odśnieżanie szyb. Po chwili wrócił jednak do mieszkania po rzeczy, których wcześniej zapomniał. Pozostawił na parkingu uruchomiony pojazd wraz z kluczykami. Moment ten wykorzystał złodziej. Ukradł samochód, a warz z nim towar. Rabuś miał pecha, bo w czasie ucieczki wjechał w budynek przy bielskiej ul. Młyńskiej. Tam ujął go przypadkowy świadek, który natychmiast zaalarmował o zdarzeniu policjantów.

Kryminalni zatrzymali 27-letniego sprawcę. W czasie przeszukania jednej z piwnic w centrum miasta odnaleźli skradzioną odzież i galanterię skórzaną, którą złodziej zdążył tam ukryć, zanim został ujęty. W jego piwnicy policjanci odnaleźli też rower o wartości tys. zł, który został skradziony w połowie listopada na bielskich Złotych Łanach.

Samochód oraz całość skradzionego wraz z nim towaru zwrócono już właścicielowi. Również jednoślad wrócił do swojego prawowitego posiadacza. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.