Wiadomości

  • 5 grudnia 2016
  • 18 grudnia 2016
  • wyświetleń: 31171

[ZDJĘCIA, WIDEO] Za nami dziesiąta edycja Świąt na Starówce

Dobiegła końca dziesiąta edycja Świąt na Starówce. Jubileuszowa impreza uatrakcyjniona została iluminacjami świetlnymi. Podświetlone były m.in. elewacje kamienic i płyta rynku. W tym roku organizatorzy zaproponowali także uczestnikom znacznie bogatszy program, wychodząc z nim poza obręb Rynku - na ul. Wzgórze i pl. Chrobrego, gdzie ulokowane zostały stoiska handlowe.

Święta na Starówce - 18.12.2016 · fot. bielsko.info


Święta na Starówce trwale wpisały się już w bielski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem oraz stając się lubianą i wyczekiwaną imprezą dla całych rodzin.

Święta na Starówce - 16.12.2016 · fot. bielsko.info


Zapis relacji na żywo - Rynek, Pl. Chrobrego - 18.12.2016Loading...


W kiermaszu uczestniczyły firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Podczas imprezy na Rynku wystąpiły zespoły muzyczne, które wykonały najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

Zapis relacji na żywo - koncert Kayah - 16.12.2016Loading...


Na scenie zaprezentowali się m.in.: Luterański Chór GRADUALE z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku, dzieci i młodzież z Centrum Artystyczno-Edukacyjnego PROSCENION, Bielskie Studio Piosenki, Aneta Sablik z zespołem Włóczykije, zespoły BlackBird, Kamuflaż, Anti Babylon System, a także zespół wokalno-instrumentalny Melodia z Domu Kultury w Lipniku, zespół wokalny Kontrasty z Domu Kultury w Komorowicach, zespół Kwintesencja z Domu Kultury w Kamienicy i Chórek Pinokio z Domu Kultury w Komorowicach, a także Kapela Góralska Watra.

Zapis relacji na żywo - Plac Chrobrego - 16.12.2016Loading...


Dla najmłodszych zorganizowano bezpłatne warsztaty, w trakcie których mogły zdobić ciasteczka i pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna była bezpłatna karuzela, a Mikołaj częstował najmłodszych słodyczami. Dzieci ze świetlicy środowiskowej otrzymają paczki świąteczne z wyrobami przekazanymi przez sponsorów.

Wydarzenia zorganizowane zostało przez Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX, Bielskim Centrum Kultury i Wydziałem Kultury i Sztuki.

ups, Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.