bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2016
  • 7 grudnia 2016
  • wyświetleń: 11593

Na placu Bolesława Chrobrego rozbłysła choinka - zdjęcia

Dzisiaj o godz. 16.30 odbyło się symboliczne zapalenie iluminacji na największej w mieście choince, która stanęła na pl. Chrobrego. Jak co roku, na placu pojawił się św. Mikołaj, anioł i diabeł. Była także słodka niespodzianka dla dzieci. Tradycyjnie łakocie rozdawał gospodarz miasta - prezydent Jacek Krywult.

Zapalenie iluminacji na choince - 06.12.2016 · fot. bielsko.info


Choinka na placu Bolesława Chrobrego ma 16 metrów wysokości. Zdobi ją 160 kompletów oświetlenia, 30 motywów świetlnych (śnieżki i gwiazdki), świetlna girlanda, 80 sztuk bombek, 13 świetlnych serc, 23 złote gwiazdy oraz 18 świetlnych kul. 6 grudnia świąteczna iluminacja pojawiła się również na fasadzie Zamku Sułkowskich.

Podobnie jak w latach poprzednich ulice naszego miasta w okresie świąt i Nowego Roku rozświetli 600 elementów dekoracyjnych. Zmianie nie ulegnie również kwota, którą gmina przeznaczy na ten cel i tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku wyniesie ona około 600 tys. zł.

Iluminacje świetlne zostaną rozmieszczone wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych miasta. Sztuczne choinki ozdobią pl. Chrobrego, pl. Ratuszowy i Rynek. Naturalne drzewka pojawią się na placu przed katedrą św. Mikołaja, przy skrzyżowaniu ul. Żywieckiej i ul. Stojałowskiego oraz na skwerze przed Teatrem Lalek "Banialuka".

Zapis relacji na żywo

Loading...


W mieście rozmieszczone zostaną również takie elementy jak: przestrzenne drzewko świetlne - rejon pomnika Reksia, anioły przestrzenne - na murze zamku oraz w rejonie kościoła na osiedlu Karpackim, szopka na murze zamku, dekoracja fontanny przed Teatrem Polskim.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.