bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 listopada 2016
  • wyświetleń: 3811

Uwaga na pieszych - szczególnie wieczorem i w nocy!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do czterech wypadków, w których ranni zostali piesi, doszło w ostatnich dniach na bielskich drogach. Do większości z potrąceń doszło na oznakowanych przejściach. Policja apeluje do pieszych o ostrożność oraz noszenie elementów odblaskowych w porze wieczorowo- nocnej - także w obszarze zabudowanym!

We wtorek tuż przed godziną 7.00 w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej, w okolicy skrzyżowania z ul. Regera, 37-letni kierujący Fiatem Punto, potrącił na oznakowanym przejściu 22-letnią bielszczankę. Piesza doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowca stracił prawo jazdy.

Dzień wcześniej około godziny 17.40 w Bielsku-Białej na ul. Listopadowej, 31-letnia kierująca Fiatem Uno, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 29-letnią bielszczankę, która doznała złamania nogi. Do potrącenia pieszego doszło także poza przejściem dla pieszych. Około 5.40 w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia, 43-letnia kierująca Peugeotem potrąciła 56-letnia bielszczanina. Pieszy, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu, doznał urazu nogi.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę wieczorem (26.11.). Około godziny 18.00 w Bielsku-Białej na ul. Michałowicza, w rejonie skrzyżowania z ul. Kamińskiego, 72-letni kierowca Opla Corsy potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych, 1,5 roczne dziecko, które 27-letnia matka przewoziła w wózku. Dziewczynka została przewieziona do szpitala pediatrycznego. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Kierowca tłumaczył się, że miał ograniczoną widoczność, bo jechał z zaparowanymi szybami. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

- Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Przypominamy o konieczności właściwego przygotowania pojazdu przed ruszeniem w drogę. Szczególnie w okresie jesieni i zimy, gdy auta pokryte są często śniegiem i lodem. Z zapisów art. 66 kodeksu ruchu drogowego wynika obowiązek takiego utrzymania auta, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dotyczy to także samochodów, które wiozą na dachu czapę śniegu lub mają ograniczoną widoczność z powodu zamrożonej szyby. Poruszanie się takimi pojazdami to wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj