bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 listopada 2016
  • wyświetleń: 7211

Straż miejska będzie rozwozić posiłki dla bezdomnych? Tego chce radny

Radny Piotr Ryszka, na co dzień prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Bielsku-Białej, zwrócił się do prezydenta miasta z dwoma interpelacjami ws. bezdomnych. Radny chce, żeby w naszym mieście powstała ogrzewalnia dla bezdomnych. Zaproponował również, żeby straż miejska w godzinach nocnych dostarczała bezdomnym ciepłe posiłki.

bezdomny
Warszawscy strażnicy miejscy dowożą bezdomnym ciepłe posiłki · fot. strazmiejska.waw.pl


Na listopadowej sesji Rady Miejskiej radny Piotr Ryszka poruszył temat bezdomnych, dla których okres zimowy to szczególnie trudny czas. - Faktem jest, że zdarzają się przypadki nieprzyjmowania przez bezdomnych oferowanej pomocy w zakresie godziwego spędzenia nocy w noclegowni. Wychodząc naprzeciw nie zawsze zrozumiałym decyzjom przyjęcia pomocy pragnę zaproponować doraźną pomoc tym ludziom, poprzez dostarczenie w okresie silnych mrozów gorącego posiłku - mówił radny Piotr Ryszka.

Radny tłumaczył, że Kuchnia Św. Brata Alberta jest w stanie taki posiłek przygotować. Prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta zwrócił się do prezydenta z prośbą o zakupienie termosu oraz zobowiązanie straży miejskiej, by nocne patrole straży miejskiej, zaopatrzone w gorący posiłek, poczęstowały wszystkich, którzy nie chcą skorzystać z noclegowni. - Jestem przekonany, że to działanie chociaż w jakimś procencie ustrzeże przed śmiercią z wychłodzenia organizmu - dodał Piotr Ryszka.

W swojej drugiej interpelacji radny zaznaczył problem braku ogrzewalni dla bezdomnych w naszym mieście. - Zdarzają się przypadki, iż ludzie bezdomni ze względu na chorobę alkoholową i stan wskazujący na spożycie z alkoholu, nie mogą skorzystać z noclegowni. Ubolewam nad tym faktem, jednak takie przypadki są rzeczywistością. Czy w planach naszego miasta jest otwarcie ogrzewalni? - pytał radny Piotr Ryszka.

Prezydent na sesji oznajmił, że obie interpelacje będą trudne do zrealizowania. - Co pan radny Ryszka proponuje? Żeby Ci ludzie, którzy nie mogą być przyjęci do noclegowni, bo są pod wpływem alkoholu, mogli pić w cieple? Myślę, że nie tędy droga, bo stworzylibyśmy miejsce, gdzie bezdomni mogliby oficjalnie spożywać alkohol - tłumaczył Jacek Krywult. Ponadto prezydent Bielska-Białej dodał, że miasto oferuje godziwe miejsca na nocleg dla bezdomnych w noclegowniach.

- Sprawa dostarczania posiłków dla bezdomnych przez straż miejską jest do załatwienia, ale nie jest taka prosta. Nie chcę dziś nic definitywnie przesądzać - zakończył Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.