bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 listopada 2016
  • 30 listopada 2016
  • wyświetleń: 4910

Dzieci wytworzą energię, która oświetli choinki na placu Chrobrego

Za nami:

W środę 30 listopada o godz. 11.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z dwunastą ogólnopolską akcją "Choinki Nadziei". W centrum miasta pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach.

choinki nadziei
fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Podczas akcji zostanie rozstawionych siedem naturalnych choinek, do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z bielskich szkół najpierw ozdobią świąteczne drzewka, a następnie rozświetlą je pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe.

- Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Fundacja Ekologiczna ARKA razem z Lasami Państwowych i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005 roku. W roku 2016 akcja organizowana jest głównie w Województwie Śląskim, a jej partnerem jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

choinki nadziei

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.