bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 listopada 2016
  • 30 listopada 2016
  • wyświetleń: 36318

Uber działa również w Bielsku-Białej, lecz w mieście brakuje kierowców

Aplikacja Uber działa również w Bielsku-Białej. Na razie w teorii, bowiem w naszym mieście brakuje kierowców, którzy są zarejestrowani w systemie. Czy Uber wygra z tradycyjnymi korporacjami taksówkarskimi w stolicy Podbeskidzia?

uber
Uber działa również w Bielsku-Białej, lecz w mieście brakuje kierowców · fot. uber.com


Uber to platforma technologiczna, która łączy kierowców z pasażerami za pomocą aplikacji w smartfonie. Działa to następująco. W miastach, w których jest obecny Uber, przejazd można zamówić za pomocą aplikacji. Zamówienie jest przesyłane do najbliższego kierowcy. Kiedy przyjmie on zamówienie przejazdu, w aplikacji wyświetlany jest szacowany czas jego przyjazdu do miejsca odbioru. Opłata za przejazd jest naliczana automatycznie i pobierana z karty kredytowej.

System działa w wybranych polskich miastach. Od połowy 2016 roku z aplikacji Uber mogą korzystać mieszkańcy znacznej części województwa śląskiego, w tym również Bielska-Białej. Okazuje się jednak, że potencjalnych kierowców, którzy mogliby konkurować w naszym mieście z taksówkarzami, ciągle brakuje.

W ostatnich dniach na Facebooku pojawiła się strona "Uber Bielsko-Biała", która oferuje przejazdy w ramach Ubera. - Kierowca był przez ostatni weekend dostępny, akcja była nagłaśniana na Facebooku i w wielu innych miejscach, a klientów nie było - dziwi się administrator strony "Uber Bielsko-Biała".

zasięg działania ubera
Zasięg działania Ubera w województwie śląskim · fot. uber.com


Warto wspomnieć, że kierowcą w Uberze może być niemalże każdy. Wystarczy mieć ukończone 21 lat, posiadać ważne prawo jazdy od co najmniej 1 roku, przedstawić zaświadczenie o niekaralności oraz o wykroczeniach w ruchu drogowym, mieć dostęp do odpowiedniego samochodu: min. 4-drzwiowy, zarejestrowany na min. 5 osób, nie starszy niż 15 lat, mieć dostęp do smartfona z systemem Android lub iOS.

Główną zaletą Ubera są niższe koszty przejazdu niż tradycyjną taksówką. Dla przykładu za kurs z dworca kolejowego w Bielsku-Białej na jednostkę C osiedla Karpackiego zapłacimy tylko 11 złotych.

Platforma łącząca kierowców z pasażerami wzbudza kontrowersje. Tarcia na linii kierowcy Ubera - taksówkarze prowadzą nawet do rękoczynów. Wedle pracowników korporacji taksówkarskich Uber działa nielegalnie, bowiem jego kierowcy w zdecydowanej większości nie posiadają licencji taksówkarskich.

Czy Uber przyjmie się w Bielsku-Białej? Przekonamy się w najbliższych miesiącach. Na razie z zagraniczną nowością wygrywają tradycyjne taksówki.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.