bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2016
  • wyświetleń: 6677

Poseł upomina się o pieniądze na wizytówkę Bielska-Białej

Poseł Grzegorz Puda wystosował pismo do marszałka województwa śląskiego, w którym prosi o zabezpieczenie środków na remont muru oporowego przy bielskim zamku oraz naprawdę iluminacji historycznej budowli.

zamek bielsko
Zamek książąt Sułkowskich · fot. bielsko.info


- Bielsko-Biała, jako jedno z największych i kluczowych miast województwa śląskiego, jest przez władze wojewódzkie traktowane jako miasto drugiej, a nawet trzeciej kategorii. Doskonale uwidacznia się to na przykładzie Zamku Sułkowskich - siedziby Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej - poseł Puda pisze w liście do marszałka województwa śląskiego.

Parlamentarzysta powołuje się na przykład muru oporowego przy zamku, na remont którego władze województwa śląskiego nie potrafią znaleźć pieniędzy. Przypominamy, że w 2016 roku mur doraźnie zabezpieczono siatką. Ponadto w liście do Wojciecha Saługi poseł przypomina również kwestię oświetlenia zamku.

mur zamek
Mur oporowy zabezpieczony siatką · fot. bielsko.info


- Iluminacja zamkowej elewacji została zapoczątkowana w 2004 roku i została wyłączona po 10 latach, gdyż z powodu braków środków na jego prawidłowe utrzymanie połowa lamp była już niesprawna. Obecnie piękny bielski zamek, wizytówka miasta i najstarszy budynek w centrum, jest pogrążony w ciemnościach, ponieważ Urząd Marszałkowski nie przeznaczył środków na jego ponowne uruchomienie - dodaje poseł Grzegorz Puda.

W ostatnim akapicie listu do marszałka poseł Grzegorz Puda zwrócił się z prośbą o zabezpieczenie środków na remont muru oporowego oraz naprawę oświetlenia.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.