bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 listopada 2016
  • wyświetleń: 6235

Wizyta Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Bielsku-Białej

Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie Walter Braunohler, Konsul ds. polityczno-ekonomicznych Thomas S. Zia oraz doradca ds. politycznych i ekonomicznych Konsula Generalnego Marek Guzik złożyli wizytę w Bielsku-Białej. Celem wizyty przedstawicieli Konsulatu USA w Bielsku-Białej było spotkanie ze środowiskami społecznymi i gospodarczymi naszego miasta.

Wizyta Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Bielsku-Białej - 22.11.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


W godzinach przedpołudniowych przedstawiciele Konsulatu wzięli udział m.in. w otwarciu wystawy fotograficznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, prezentującą wyprawę polskiej grupy kajakarzy do Grand Canyon Colorado. W otwarciu wystawy uczestniczył Zastępca Prezydenta Miasta Przemysław Kamiński.

W Urzędzie Miejskim gości podjął Prezydent Miasta Jacek Krywult. Spotkanie zostało poświęcone aktualnej sytuacji naszego miasta. Goście szczególnie interesowali się zagadnieniem programów i projektów ochrony klimatu realizowanych przez nasze miasto. Zostało to przedstawione w trakcie spotkania z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Zrównoważonego Rozwoju Zbigniewem Michniowskim, podczas którego zostały omówione działania samorządu związane z ochroną powietrza i realizacja tych projektów w skali lokalnej, krajowej i europejskiej. Projekty referowali Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Tadeusz Januchta oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Zarządzania Energią Piotr Sołtysek.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.