bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2016
  • wyświetleń: 18395

Zaprezentowano nowy wagonik KL Szyndzielnia. Robi wrażenie! - zdjęcia

W Hotelu Dębowiec zaprezentowano nowy wagonik Kolei Linowej "Szyndzielnia". Jeśli prace modernizacyjne będą przebiegały zgodnie z planem, turyści będą mogli korzystać ze zmodernizowanej kolei linowej już w lutym 2017 roku.

Prezentacja nowego wagonika KL "Szyndzielnia" - 23.11.2016 · fot. bielsko.info


W przyszłym roku turyści, którzy wybiorą opcję dostania się na Szyndzielnię za pośrednictwem kolei linowej, zobaczą wiele zmian. - Będą to zmiany wewnątrz budynków stacyjnych: nowe kasy, toalety, punkty obsługi klienta, nowa aranżacja wnętrz, przebudowane perony i najważniejsze dla turystów - nowe wagoniki - mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezes spółki ZIAD, Janusz Kisiel.

Nowe wagoniki, które wyprodukowała szwajcarska firma CWA Construction, charakteryzują się nowoczesną konstrukcją zapewniającą bezpieczeństwo i trwałość oraz maksymalnie dużą powierzchnię okienną w celu zapewniania najlepszego widoku i wygody pasażerom.

Prezentacja nowego wagonika KL "Szyndzielnia" - 23.11.2016
Prezentacja nowego wagonika KL "Szyndzielnia" - 23.11.2016 · fot. bielsko.info


Dodatkowo model wagoników CWA OMEGA IV-6 LWI wyróżnia się tym, że jej stopień licowany jest z poziomem peronu, co umożliwia wygodny wjazd wózkami dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

W stosunku do dotychczasowych kabin typu Svoboda nowa kabina jest wyraźnie wyższa, bardziej przestronna, jaśniejsza i komfortowa, co obok bezpieczeństwa i trwałości stanowi jej główne walory. Wagoniki są wyposażone w uchwyty na narty. Co drugi będzie posiadał nowoczesne uchwyty na rower.

Prezentacja nowego wagonika KL "Szyndzielnia" - 23.11.2016
Prezentacja nowego wagonika KL "Szyndzielnia" - 23.11.2016 · fot. bielsko.info


- Modernizacja rozpoczęła się na początku października. Nie chcemy podawać dokładnego terminu oddania kolejki do użytku, jednak liczymy, że stanie się to na przełomie stycznia i lutego - informuje Marek Hetnał, wiceprezes ZIAD-u.

Generalnym wykonawcą modernizacji kolei linowej Szyndzielnia jest firma Doppelmayer Polska.

Zapis relacji na żywo

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.