bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 listopada 2016
  • wyświetleń: 3773

Policjanci z prewencji podzielili się cząstką siebie - oddali 14 litrów krwi

Policjanci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oddawali honorowo krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. W akcji uczestniczyło ponad 30 osób. Łącznie personel medyczny pobrał 14 litrów życiodajnej substancji, która trafi do potrzebujących.

Policjanci z prewencji podzielili się cząstką siebie - oddali 14 litrów krwi - 22.11.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


We wtorek kolejny już raz policjanci i pracownicy cywilni, a także wszyscy ci, którzy odwiedzili jednostkę w bielskiej Wapienicy, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Mobilna stacja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach podjechała pod jednostkę punktualnie o 9.00. Podczas wczorajszej akcji zebrano 14 litrów krwi dla osób, które najbardziej jej potrzebują.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.