bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2016
  • wyświetleń: 4099

Porywisty wiatr - 13 interwencji bielskich strażaków

18 i 19 listopada w wyniku silnych wiatrów, bielska straż pożarna odnotowała 13 zdarzeń. Najwięcej interwencji odnotowano w Bielsku-Białej oraz Jaworzu.

19 listopada po godzinie 9.00 rano strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej oraz pił spalinowych usuwali przy ulicy Karpackiej nadłamane i pochylone nad drogą i częścią cmentarza drzewo. W tym samym czasie trzy zastępy straży pożarnej wraz z pogotowiem energetycznym usuwały w Jaworzu przy ulicy Podgórskiej nadłamany konar drzewa zwisający nad drogą oraz przewodami prądowymi.

Porywisty wiatr przyczynił się również do odwrócenia ciągu kominowego i cofnięciu spalin z powrotem do mieszkań. Do takiego zdarzenia doszło w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej w dniu 18.11.2016 r. Kiedy strażacy sprawdzili stężenie tlenku węgla w czasie pracy piecyka gazowego, jego stężenie przekraczało 45-krotnie dopuszczalną wartość. Właścicielce zalecono nie używanie urządzenia i zgłoszenie faktu do spółdzielni celem sprawdzenia stanu przewodów kominowych. Pomiary wykonano w całym pionie od parteru do 10 piętra. Pomiary wahały się od 20 do 130ppm w momencie używania piecyków. Podobna sytuacja miała miejsce w bloku przy ulicy Spółdzielców w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.