bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2016
  • wyświetleń: 3938

Fałszywa "wnuczka" oszukała starszą kobietę na 10 tys. złotych

78-letnia bielszczanka straciła oszczędności, bo uwierzyła, że rozmawia przez telefon z własną córką, pod którą podszyła się oszustka. Dlatego po raz kolejny apelujemy o ostrożność! Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych ludzi. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków.

Do zdarzenia doszło w piątek w bielskich Komorowicach. Z seniorką skontaktowała się telefonicznie nieznajoma kobieta, która podawała się za jej córkę. Oszustka twierdziła, że pilnie potrzebuje pożyczki na operację swojego dziecka.

Bielszczanka uwierzyła, że rozmawia z córką i natychmiast zgodziła się na przekazanie gotówki na operację swojej wnuczki. Po pieniądze przyszedł "kurier", który był wspólnikiem oszustki. Odebrał od kobiety blisko 10 tys.zł. i zniknął, a wraz z nim oszczędności nestorki.

- To nie jedyny dzisiaj w naszym mieście "atak" fałszywych wnuczków, dlatego po raz kolejny apelujemy o ostrożność - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.