bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3718

Zatrzymani złodzieje samochodów

Trwająca kilka tygodni praca operacyjna policjantów z zespołu do walki z przestępczością samochodową Wydziału Kryminalnego przyniosła oczekiwane rezultaty. W efekcie kryminalni zatrzymali dwóch bielszczan w wieku 21 i 27 lat podejrzanych o kradzieże samochodów w Bielsku-Białej.

samochód, kradzież
Złodzieje samochodów zostali zatrzymani · fot. Policja


Złodziej wpadli niemal na gorącym uczynku przestępstwa, chwilę po tym jak z ul. Poprzecznej skradli volkswagena golfa. Szybko ustalono, że zatrzymani mają na swoim koncie kradzież innego golfa z ul. Tańskiego. Policjanci namierzyli „dziuplę”, w której rabusie ukrywali skradzione pojazdy. W czasie przeszukania garażu na obrzeżach miasta policjanci odnaleźli także części i akcesoria ze skradzionego kilka miesięcy wcześniej volkswagena bora.

Oba skradzione, kompletne volkswageny zwrócono już właścicielom, którzy nie kryli zadowolenia z takiego obrotu sprawy. To zresztą nie pierwsza wpadka amatorów cudzych czterech kółek. W połowie roku kryminalni udowodnili im kradzież dwóch innych pojazdów - audi A3, które skradli z ul. Żywieckiej i seata ibizy, który padł ich łupem z ul. Szerokiej. Samochody te również oddano właścicielom.

Wówczas zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu. Zgodnie z decyzją sądu trafili do aresztu. Po kilku miesiącach sąd uchylił wobec nich sankcje. Sprawcy już kilka tygodni później powrócili na przestępczą drogę, czego efektem jest kradzież następnych dwóch pojazdów i kolejne ich zatrzymanie. Policjanci ponownie doprowadzili ich przed oblicze prokuratury i sądu.

Zgodnie z decyzją sądu za przestępstwa te odpowiedzą z wolnej stopy. Wobec obu sprawców prokurator zastosował dozory policyjne, starszy z nich dodatkowo zmuszony będzie wpłacić poręczenie majątkowe. Za włamania do pojazdów i ich kradzieże mogą spędzić w więzieniu najbliższe 10 lat.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.