bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 listopada 2016
  • wyświetleń: 4326

20-latek polował na torebki starszych kobiet. Grozi mu więzienie

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o rozbój. Napastnik zaatakował na ulicy 81-letnią kobietę. Przewrócił ją na ziemię i jej torebkę. Za rozbój grozi mu teraz do 12 lat kratami. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło 1 listopada na bielskiej ulicy Kołłątaja. Około 11.30 bielszczanka wybrała się na groby bliskich, gdy nagle zaatakował ją nieznajomy mężczyzna. Przewrócił bezbronną ofiarę na betonowy chodnik. Jego łupem padła torebka, a wraz z nią portfel z dokumentami, gotówką w kwocie około 100 złotych oraz telefon komórkowy.

Zdarzenie zauważył przypadkowy świadek. Mężczyzna widział leżącą na ziemi kobietę i napastnika, który uciekał z łupami. Natychmiast powiadomił o zdarzeniu policjantów i pogotowie ratunkowe, które zabrało poważnie ranną seniorkę do szpitala.

Policjanci poszukiwali napastnika, gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na jego trop. Przeprowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem może mieć 20-letni bielszczanin. Kryminalni odzyskali zrabowany telefon. Sprawca zastawił go w jednym z lombardów na osiedlu Złote Łany. Odnaleziono też portfel z dokumentami, który po napadzie porzucił w zaroślach przy bielskiej ulicy NMP Królowej Polski.

Przedwczoraj młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Szybko ustalono, że to nie jedyny rabunek, którego dopuścił się w ostatnim czasie. Początkiem listopada, na przystanku autobusowym przy ulicy Żywieckiej, sprawca okradł też 79-letnią kobietę. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Wczoraj bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 12 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.