bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 listopada 2016
  • wyświetleń: 4771

10 ton makulatury od bielszczan. Pomogą koniowi terapeucie

W dniach 21-30 października 2016 roku odbyła się zbiórka makulatury w ramach akcji Klubu Gaja "Zbieraj makulaturę, ratuj konie". Razem z mieszkańcami Bielska-Białej i okolic, hipermarketem Auchan z Bielska - Białej i firmą Eko-Wtór z Bystrej uzbieraliśmy ponad 10 ton makulatury.

norman koń
fot. Klub Gaja


- Z uzyskanych środków z tej zbiórki makulatury, Klub Gaja będzie mógł m.in. opłacić zabiegi rehabilitacyjne Normana, konia terapeuty, który w lutym tego roku złamał nogę. Norman wraca do zdrowia, kości zrosły się, lecz postępujące zwyrodnienie stawów powoduje kulawiznę. Mamy nadzieję, że dzięki zabiegom rehabilitacyjnym Norman będzie miał szansę na spokojne, końskie życie i być może będzie nadal mógł pomagać innym - mówi Katarzyna Chałas z Klubu Gaja. Norman jest jednym z 60 koni uratowanych dotychczas przez Klub Gaja.

Kilka dni temu rozpoczęły się zabiegi rehabilitacyjne Normana. Prowadzi je mgr Aleksandra Sałacińska z Equi Care Fizjoterapia Koni z Łodzi. Pani Aleksandra poznawszy historię konia, bardzo wierzy w powodzenie przygotowanej terapii i powrót konia do zdrowia. W programie rehabilitacji znalazły się: laser wysokoenergetyczny, sonoterapia (ultradźwięki), kinesiology taping i masaż.

W Polsce przeznacza się na ubój ponad 42 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, m.in. wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.

ab / bielsko.info, źródło: Klub Gaja

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.