bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 listopada 2016
  • 18 listopada 2016
  • wyświetleń: 18209

Napad na sklep jubilerski. Zatrzymano napastnika - wideo

Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w czwartek napadł na salon jubilerski w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Moniuszki. Napastnik sterroryzował ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał gotówki. Kobieta zdołała uciec. Sprawca oddał strzał w stronę sklepowej witryny.

policja,antyterroryści,napad
Antyterroryści w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Mariusz Cyankiewicz


Około godz. 11.43 do czechowickiego salonu jubilerskiego wtargnął młody mężczyzna. Przedmiotem przypominającym broń sterroryzował ekspedientkę i zażądał od niej pieniędzy. Kobieta zachowała zimną krew i wybiegła na ulicę. Z pomocą przypadkowego przechodnia zamknęła drzwi salonu, uniemożliwiając napastnikowi ucieczkę. Wtedy ze środka padł strzał.

Napad na sklep jubilerski w Czechowicach-Dziedzicach - 17.11.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


Napastnik strzelił w drzwi. Pocisk uszkodził szybę, ale nie przeszedł na drugą stronę. Mężczyzna zabarykadował się w środku. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Policjanci zablokowali ulicę. Nakłaniali mężczyznę do wyjścia. Sprawca groził jednak, że się zabije. Po 2 godzinach rozmów napastnik zgodził się wyjść z salonu. Został obezwładniony i zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów.



Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec Olkusza. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Był poszukiwany przez policję, ponieważ nie powrócił w wyznaczonym terminie z przepustki do zakładu karnego. W przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikty z prawem i był już karany za liczne napady z bronią w ręku.

napad, zatrzymanie
Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec Olkusza · fot. KMP Bielsko-Biała


Za obecne przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje jutro prokuratura i sąd. Grozi mu wieloletnie więzienie. W trakcie oględziny śledczy zabezpieczyli broń, którą posługiwał się napastnik. Broń ta poddana zostanie szczegółowym badaniom balistycznym przez biegłych z laboratorium kryminalistycznego.

ab, sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.