bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 listopada 2016
  • wyświetleń: 10201

80-latka zleciła rozbój i sama napadła na bielszczanina

Nawet do 12 lat za kratami może grozić czterem osobom, które w poniedziałek nad ranem wtargnęły do mieszkania 29-letniego bielszczanina. Napastnicy pobili ofiarę i zrabowali pieniądze w kwocie ponad 5 tys. zł. Zleceniodawcą rozboju była 80-letnia kobieta, która następnie sama uczestniczyła w przestępstwie.

Do zdarzenia doszło na bielskim Osiedlu Wojska Polskiego. 80-letnia bielszczanka wiedziała, że młody mężczyzna może posiadać w domu większą gotówkę. Namówiła na przestępstwo swoją 32-letnią znajomą oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 38 lat. Sprawcy wyposażeni w wiertarkę, rozwiercili w mieszkaniu 29-latka zamki i wtargnęli do środka. Zaatakowali właściciela i dotkliwie go pobili, a następnie skradli gotówkę w wysokości ponad 5 tys. zł.

Chwilę później napastnicy zostali zatrzymani. Śledczy z komisariatu III ustalają teraz szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego przestępstwa. Za rozbój zatrzymanym może grozić nawet do 12 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.