bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

 • 15 listopada 2016
 • 16 listopada 2016
 • wyświetleń: 11106

[ZDJĘCIA] Zagospodarowano lewy brzeg potoku Straconka

14 listopada prezydent Jacek Krywult przeciął wstęgę na Bulwarach Straceńskich. Po przebudowie teren wzdłuż potoku Straconka stał się najlepiej zagospodarowanym miejscem rekreacyjnym w stolicy Podbeskidzia.

Bulwary Straceńskie po modernizacji - 14.11.2016 · fot. bielsko.info


Zadanie "Przebudowa i rozbudowa Bulwarów Straceńskich w Bielsku-Białej" obejmowało kompleksową modernizację terenu Bulwarów polegającą na zagospodarowaniu tej przestrzeni na potrzeby rekreacyjno - sportowe dla mieszkańców i turystów. Zapewniono bezpłatne miejsca parkingowe dla użytkowników terenów zielonych na trzech niezależnych parkingach zlokalizowanych pomiędzy ul. Górską a Potokiem Straconka.

Inwestycja realizowana została w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmował budowę parkingów. W ramach zadania wykonano 3 parkingi o powierzchni przekraczającej 4 tys. m2, utworzono 130 miejsc parkingowych w tym 11 dla osób niepełnosprawnych, wykonano oświetlenie parkingów i kanalizację deszczową. Gmina uzyskała dofinansowanie na budowę parkingów w wysokości około 1,1 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 w ramach działania Infrastruktura okołoturystyczna. Realizacja budowy parkingów rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i trwała rok.

Bulwary Straceńskie po modernizacji - 14.11.2016
Bulwary Straceńskie po modernizacji - 14.11.2016 · fot. bielsko.info


W roku 2015 rozpoczęto realizację drugiego etapu "Przebudowy i rozbudowy Bulwarów Straceńskich", który obejmował realizację zagospodarowania terenu lewego brzegu potoku Straconka, w ramach którego wykonano obiekty budowlane, rekreacyjne oraz konieczne instalacje w tym:
 • ścieżkę dla pieszych z kostki betonowej, przy której zabudowano ławeczki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Wzdłuż ścieżki zlokalizowano trasę edukacyjną dla najmłodszych. Na terenie zamontowano tablice edukacyjne, informacyjne i konieczne regulaminy;
 • ścieżkę rowerową z oznakowaniem pionowym i poziomym;
 • oświetlenie terenu wzdłuż wykonanych ścieżek;
 • place zabaw o bezpiecznej (miękkiej) nawierzchni poliuretanowej. Wyodrębniono place zabaw dla dzieci zgodnie z ich wiekiem, powstał plac dla dzieci starszych i dzieci młodszych. Powstałe place zabaw zostały zabezpieczone niskim ogrodzeniem;
 • kolejkę linową z bezpieczną nawierzchnią wykonaną z gumowych mat;
 • dwa place do grilla z wiatami i drewnianymi stołami;
 • powstały dwa boiska o nawierzchni poliuretanowej (do gry w siatkówkę i wielofunkcyjne) zabezpieczone piłkochwytami;
 • dwie siłownie zewnętrzne z możliwością korzystania przez osoby niepełnosprawne;
 • wybrukowany plac ze stołami do ping-ponga oraz stołami do gier planszowych;
 • skatepark betonowy z prefabrykowanymi elementami;
 • budynek o powierzchni użytkowej 76,55 m2, z pomieszczeniami toalet publicznych, toalety
 • dla niepełnosprawnych oraz z pomieszczeniem przeznaczonym do karmienia i przewijania dzieci;
 • dwie samoobsługowe toalety prefabrykowane.


Bulwary Straceńskie po modernizacji - 14.11.2016
Bulwary Straceńskie po modernizacji - 14.11.2016 · fot. bielsko.info


Istniejące boisko trawiaste poddano rekultywacji oraz zabezpieczono piłkochwytami. Wykonano nasadzenia drzew i krzewów. Wszystkie powyższe elementy wymagały wykonania odwodnienia terenu oraz wykonania koniecznych przyłączy wodnych, sanitarnych i elektrycznych. Teren został zabezpieczony monitoringiem wizualnym z odbieranym sygnałem w komendzie straży miejskiej.

8 listopada 2016 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Bielsko-Biała wydał ostateczną decyzję pozwolenia na użytkowanie obiektu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.