bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 listopada 2016
  • wyświetleń: 19217

Bielszczanie wybrali. Będzie amfiteatr, szybowiec i psi park

W poniedziałek Urząd Miejski opublikował wyniki głosowania na budżet obywatelski 2017. W głosowaniu na projekty ogólnomiejskie zdecydowanie zwyciężyła idea odbudowy amfiteatru w Lipniku.

amfiteatr w lipniku
Koncepcja odbudowy amfiteatru w Lipniku · fot. facebook.com/amfiteatrbb


W bieżącej edycji kwota wygospodarowana na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017 wynosi 3,75 mln i została podzielona na dwie pule: 2,25 mln zł na projekty osiedlowe i 1,5 mln zł na projekty ogólnomiejskie. Kwota niewykorzystana w budżecie przeznaczonym na osiedla zasili konto budżetu obywatelskiego ogólnomiejskiego, zwiększając tym samym listę projektów ogólnomiejskich, które będzie można zrealizować.

Projekt "Amfiteatr w Lipniku - leśne miejsce odpoczynku i zabawy" zyskał poparcie blisko 6,5 tysiąca bielszczan! Zrealizowane zostaną także dwa inne projekty ogólnomiejskie: "Multimedialne Centrum Edukacyjne (SP nr 1, 4, 9, 28, 31, 32, 33, ZSPG nr 1)" - 4845 głosów, "Szybowcem po Niebie - zakup szybowca do szkolenia lotniczego młodzieży" - 3321 głosów. Ze względu na dodatkowe środki z puli projektów osiedlowych zrealizowany zostanie także projekt "Wybieg dla psów przy Parku Włókniarzy", który zyskał poparcie 911 bielszczan.

W głosowaniu internetowym i bezpośrednim oddano w sumie 39458 ważnych głosów. Szczegółowe wyniki głosowania na stronie www.obywatelskibb.pl.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.