bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 grudnia 2011
  • 5 grudnia 2011
  • wyświetleń: 8022

Nowoczesna kardiochirurgia

Oddział Kardiochirurgii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej został wybudowany w oparciu o projekt utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego i był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Nowoczesny oddział kardiochirurgii · fot. UM Bielsko-Biała


Oddział posiada dwie sale operacyjne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający przeprowadzanie nowatorskich operacji serca. Jedna z sal operacyjnych - sala hybrydowa - wyposażona jest w rentgenowskie ramię „C", dzięki któremu interdyscyplinarny zespół kardiochirurgiczno-kardiologiczny może przeprowadzać innowacyjne operacje, w oparciu o najnowszą technologię. Tak wyposażona sala operacyjna umożliwia wykonywanie zabiegów przezskórnego i przezkoniuszkowego wszczepiania zastawek serca (TAYI, PAYTI), hybrydowych operacji tętniaków aorty oraz wad strukturalnych serca.

Opieka pooperacyjna będzie prowadzona na oddziale intensywnego nadzoru, który posiada 12 nowocześnie wyposażonych stanowisk intensywnego nadzoru pooperacyjnego. Oddział stanowi 14 komfortowych łóżek pacjentów, zespół poradni i sala rehabilitacyjna.

Personel oddziału to wysokiej klasy specjaliści z zakresu kardiochirurgu, kardiologii i anestezjologii, wspomagani przez doświadczony zespół pielęgniarek, perfuzjonistów, rehabilitantów oraz analityków laboratoryjnych. Ordynatorem Oddziału Kardiochirurgii został dr hab. n. med. Marek Cisowski. Na oddziale wykonywane będą wszystkie klasyczne operacje z zakresu kardiochirurgii, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wprowadzenie innowacyjnych technik operacyjnych.

Nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe znajduje się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego i jest z nim integralnie połączone. Taka lokalizacja Centrum pozwala na wykorzystanie doświadczenia specjalistów i doskonałego sprzętu diagnostycznego z zakresu innych dziedzin medycyny, z nowoczesną technologią leczenia chorób serca stosowaną w Polsko -Amerykańskich Klinikach Serca.

Głównym celem nowopowstałego ośrodka jest opracowywanie nowoczesnych metod leczenia, szkolenie specjalistów z zakresu kardiologii i kardiochirurgii a przede wszystkim tak często podkreślana przez Unię Europejską konieczność poprawy i wyrównywania szans obywateli w dostępie do nowoczesnej technologii i ośrodków służby zdrowia.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.