bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2016
  • wyświetleń: 7239

Komendant po służbie zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Poniedziałkowy wieczór, pomimo iż wolny od służby, był jednak pracowity dla Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej podinsp. Mirosława Kusaka. Komendant zatrzymał kompletnie pijaną kierującą, która w czasie jazdy wjechała w 2 słupy i uszkodziła bramę wjazdową do posesji w Wapienicy.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 20.00. Wracający do domu wiceszef bielskiej "trójki", zauważył jadącego zygzakiem Volkswagena. Kierująca tym pojazdem wykonywała niekontrolowane manewry i na wąskiej drodze stwarzała poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W pewnym momencie zatrzymała swój samochód i zaczęła cofać. W czasie tego manewru najechała na 2 słupy, po czym uszkodziła ogrodzenie przydrożnej posesji.

Komendant wybiegł z samochodu i usiłował zatrzymać kierującą. Kobieta dodała jednak gazu i z impetem ruszyła przed siebie. Policjant dobiegł do jej pojazdu. Otworzył drzwi i wyszarpał ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając kierującej dalszą jazdę. Od 75-letniej sprawczyni czuć było wyraźną woń alkoholu. Nie była ona w stanie nawiązać racjonalnego kontaktu.

Kiedy na miejsce zdarzenia dotarł patrol, nie była w stanie dmuchnąć w alkomat. Pobrano od niej krew do analizy na zwartość alkoholu. Policjanci zatrzymali sprawczyni prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej teraz do 2 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.