bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2016
  • wyświetleń: 8159

Kolejny policjant został bohaterem. Uratował życie dwóch kobiet!

Sierż.szt. Grzegorz Kobza z Komisariatu Policji w Strumieniu nie zapomina o swoich obowiązkach również w czasie wolnym od służby. Gdy zauważył ogień i kłęby dymu wydostające się z dachu prywatnego budynku w Wieszczętach, natychmiast zareagował.

W sobotę wieczorem, w czasie wolnym od służby, policjant wybrał się w odwiedziny do swoich rodziców. W czasie podróży zauważył, że pali się prywatny budynek w Wieszczętach. Policjant bez chwili wahania zareagował. Ostrzegł dwie kobiety, które przebywały wówczas w domu i wyprowadził je w bezpieczne miejsce.

Następnie, nie zważając na zagrożenie, wspólnie z właścicielem posesji, wyniósł z budynku trzy butle gazowe. Jedna z nich znajdowała się na poddaszu, w pobliżu zarzewia ognia. Wezwani na miejsce strażacy ugasili pożar i zniwelowali zagrożenie. Pożar gasiło aż 8 zastępów straży pożarnej. Jedna z poszkodowanych kobiet, 44-letnia właścicielka budynku, trafiła do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Jej życiu na szczęście nic już nie zagraża.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.