bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 listopada 2016
  • 15 listopada 2016
  • wyświetleń: 10594

Stadion lekkoatletyczny oficjalnie otwarty przez prezydenta

We wtorek oficjalnie oddano do użytku kolejną sportową inwestycję w Bielsku-Bialej. Mowa o kompleksie lekkoatletycznym przy ulicy Słowackiego, który otrzymał świadectwo kwalifikacyjne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Otwarcie kompleksu lekkoatletycznego - 14.11.2016 · fot. bielsko.info

Obiekt po wykonaniu musiał zsotać zgodnie z umową, którą podpisaliśmy z ministerstwem, być zbadany przez jednostke certyfikowana. Ta przerwa od zakonczenia robót, do czasu odbioru, była oczekiwaniem na wykoanie tych badań.

Kompleks posiada 4-torwą bieżnię okrężną (300 m) oraz 6-torową bieżnię do biegów krótkodystansowych (100 m /110 m). Powstały stanowiska do pchnięcia kulą, skocznia do skoków w dal i trójskoku oraz do skoków wzwyż, a także tzw. strefa rozgrzewki. Wykonano również instalację pomiarową. Zakupiony został sprzęt i wyposażenie niezbędne do organizacji zawodów sportowych.

Końcem września kompleks był wizytowany przez eksperta Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który sprawdzał, czy obiekty wykonano zgodnie z obowiązującymi wymogami Związku. W miniony piątek do Urzędu Miejskiego dotarł raport końcowy z badań nawierzchni sportowej, które zostały przeprowadzone 26 września przez Instytut Techniki Budowlanej z Warszawy. Oprócz pomiarów wykonanych na miejscu Instytut wykonał także badania laboratoryjne pobranych próbek.

Kompleks lekkoatletyczny przy ulicy Słowackiego · fot. bielsko.info


Zwieńczeniem procedury odbiorowo-weryfikacyjnej było otrzymanie Świadectwa PZLA, potwierdzającego spełnienie wymagań dotyczących obiektów, na których mogą odbywać się oficjalne zawody lekkoatletyczne.

Budowa kompleksu wraz z wyposażeniem kosztowała 2,5 mln złotych. 900 tys. złotych pozyskano z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.